Instytut Historii

Uniwersytet Opolski

0001580_Ujma_-_Latyfundium_Zborowskich_FB.jpg_550
Nowa książka prof. Magdaleny Ujmy
Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Opolskiego ...
Instytut Historii UO
Dzień adaptacyjny w Instytucie Historii UO dl...
Informujemy, że 30 września 2026 r. (środa) o...
Instytut Historii UO
!!! UWAGA !!! Przeprowadzka Instytutu Histori...
W związku z planowaną termomodernizacją budyn...
Dr Bartłomiej Janicki
Audycja w radiu Doxa - Dr Bartłomiej Janicki
Dr Bartłomiej Janicki, adiunkt w Instytucie H...
Wychowanie fizyczne 2026/2027
Zapisy na wychowanie fizyczne – semestr zimow...
Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwer...
Wyjazd studyjny do Legnicy 27.06.2026 (1)
Studenci HiT 40+ poznawali historię i zabytki...
Studenci II roku kierunku Historia i teraźnie...
Rekrutacja UO
Rekrutacja 2026/2027 – Instytut Historii UO
Instytut Historii Uniwersytetu Opolskiego pos...
Otwarcie wystawy 'GATES', Opole 30.06.2026 (3)
Otwarcie wystawy „Great Architectural Treasur...
30 czerwca 2026 r. w Muzeum Uniwersytetu Opol...
EXPO GATE Opole
Zaproszenie na wystawę „Great Architectural T...
Instytut Historii i Biblioteka Uniwersytetu O...
Konferencja, Opole 16.06.2026 (1)
Konferencja "Kościół jako inicjator przemian ...
16 czerwca 2026 r. na Wydziale Teologicznym U...

Aktualności

0001580_Ujma_-_Latyfundium_Zborowskich_FB.jpg_550
Nowa książka prof. Magdaleny Ujmy
Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Opolskiego ukazała się książka dr hab. Ma...
Instytut Historii UO
Dzień adaptacyjny w Instytucie Historii UO dla pie...
Informujemy, że 30 września 2026 r. (środa) o godz. 16.00 odbędzie się spot...
Instytut Historii UO
!!! UWAGA !!! Przeprowadzka Instytutu Historii UO
W związku z planowaną termomodernizacją budynku Biblioteki Głównej UO i Ins...
Dr Bartłomiej Janicki
Audycja w radiu Doxa - Dr Bartłomiej Janicki
Dr Bartłomiej Janicki, adiunkt w Instytucie Historii Uniwersytetu Opolskieg...
Wychowanie fizyczne 2026/2027
Zapisy na wychowanie fizyczne – semestr zimowy 202...
Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Opolskiego zaprasza stu...
Rekrutacja UO
Rekrutacja 2026/2027 – Instytut Historii UO
Instytut Historii Uniwersytetu Opolskiego posiada szeroką ofertę bezpłatnyc...

Wydarzenia

Wyjazd studyjny do Legnicy 27.06.2026 (1)
Studenci HiT 40+ poznawali historię i zabytki Legn...
Studenci II roku kierunku Historia i teraźniejszoś...
Konferencja, Opole 16.06.2026 (1)
Konferencja "Kościół jako inicjator przemian społe...
16 czerwca 2026 r. na Wydziale Teologicznym Uniwer...
Studenci Historii UO w Opolskiej Izbie Pamięci Solidarności, Opole 2.06.2026 (1)
Studenci Historii UO w Opolskiej Izbie Pamięci Sol...
2 czerwca 2026 roku studenci Historii Uniwersytetu...
Zajęcia terenowe II rok HiT 40+ z dr Stanisławem Szynkowskim - Kluczbork-Gierałcice-Rożnów-Byczyna 23 maja 2026 r. (9)
Zajęcia terenowe II rok HiT 40+ z dr Stanisławem S...
Studenci II roku kierunku Historia i Teraźniejszoś...
Wizyta studyjna w Krakowie, 29.04.2026 (2)
Studenci Instytutu Historii UO z wizytą studyjną w...
29 kwietnia 2026 roku studenci kierunku Historia U...
Wystawa odznaka 77 pułku piechoty
Historia jednej odznaki, cz. 6: Odznaka pamiątkowa...
Instytut Historii wraz ze współorganizatorami zapr...
Wyjazd studencki do Karłowic 25.04.2026 (1)
Wyjazd studencki do Karłowic i Starych Siołkowic ...
Studenci II roku kierunku Historia i Teraźniejszoś...
Wyjazd studencki do Wrocławia 18.04.2026 (1)
Wyjazd studencki do Wrocławia 18 kwietnia 2026 r.
Studenci I roku kierunku Historia i Teraźniejszość...
Instytut Historii UO
XIV Wielka Powtórka z Historii 2026
Od wielu już lat Instytut Historii Uniwersytetu Op...
Konferencja doktorantów Instytutu Historii UO, Prudnik 16.01.2025 (1)
Konferencja doktorantów Instytutu Historii UO w Pr...
W dniu 16 stycznia 2026 r. w Centrum Tradycji Tkac...
Konferencja KNH UO, Brzeg 16.01.2026 (1)
Konferencja Koła Naukowego Historyków UO w Brzegu
16 stycznia 2026 r. na Zamku Piastów Śląskich w Br...
Konferencja pt. Ślady przeszłości pod sklepieniem – interdyscyplinarne badania archeologiczne kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu, Opole 12.12.2026 (2)
Konferencja naukowa pt. Ślady przeszłości pod skle...
W dniu 12 grudnia 2025 roku w Sali Senatu Uniwersy...
Wystawa dokumentów królewskich z archiwum Benedyktynek Lwowskich, Opole 9.12.2025 (1)
Wystawa dokumentów królewskich z benedyktyńskiego ...
W dniu 9 grudnia b.r. w Muzeum Uniwersytetu Opolsk...
Wyjazd dydaktyczny studentów historii Szkoły Doktorskiej UO do Gdyni, 5–6.12.2025 (1)
Wyjazd dydaktyczny studentów historii Szkoły Dokto...
W dniach 5–6 grudnia 2025 roku odbył się dwudniowy...
45 lat Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Opolu, 4.12.2025 (1)
Odwaga, która zmieniła Polskę – 45 lat Niezależneg...
4 grudnia 2025 r. odbyły się obchody 45-lecia Niez...

Ogłoszenia

Konsultacje prof. Anna Pobóg-Lenartowicz
Konsultacje prof. Anna Pobóg-Lenartowicz: 9 września...
!!!UWAGA!!! Sekretariat nieczynny
W dniach 24 – 28 sierpnia 2026 r. sekretariat Ins...
!!!UWAGA!!! Sekretariat nieczynny
W dniach 23 czerwca – 9 lipca 2026 r. sekretariat...
!!!UWAGA!!! zajęcia 23-24 czerwca 2026
23.06.2026 (wtorek) – zajęcia będą przeprowadzone wedłu...
!!!UWAGA!!! Godziny rektorskie 18 maja 2026
Z okazji Studenckiej Wiosny Kulturalnej „Piastonalia 20...
!!!UWAGA!!! Godziny rektorskie 30.04.2026 r.
Ogłoszenie Z okazji Święta Pracy na wniosek Samor...
Przejdź do treści